Питання для розгляду на вебінарі:

Частина 1 (12 жовтня):

 

1.      Наказ про облікову політику: які правила потрібно прописати щодо основних засобів. Вартісний критерій для МНМА. Як обрані варіанти впливають на податок на прибуток?

2.      Класифікація основних засобів за групами. Відмінності бухгалтерської і податкової класифікації. Приклади та роз’яснення контролерів.

3.      Придбання основних засобів та МНМА. Формування первісної вартості. Особливості визначення вартості при купівлі за інвалюту. Декілька об’єктів за спільною вартістю: як розділити? Відображення ПДВ за негоспдіяльними об’єктами.

4.      Безоплатне отримання основних засобів, МНМА. Бухгалтерський облік. Податкові наслідки. Чи можна їх амортизувати в податковому обліку?

 

Частина 2 (27 жовтня):

1.      Строк корисного використання основних засобів. Правила встановлення та перегляду. Документальне оформлення. Чи потрібно окремим наказом встановлювати строк корисного використання об’єкта основних засобів?

2.       Ліквідаційна вартість: чи обов’язково її встановлювати? Що буде, якщо ліквідаційна вартість рівна 0 грн? Ризики + судова практика.

3.      Амортизація. Правила нарахування. Документальне оформлення. Коли припиняється нарахування амортизації? Виведення об’єктів з експлуатації. Зміна методу амортизації. Амортизаційна різниця у податку на прибуток: хто застосовує. Правила податкової амортизації. Чи можна в податковому обліку амортизувати МНМА? + роз’яснення податківців.

4.      Ремонт і поліпшення основних засобів та МНМА: бухгалтерський та податковий облік. Як розмежувати технічне обслуговування, ремонт (поточний, капітальний) і поліпшення основних засобів? Чим відрізняється їх облік?

  1. Переоцінка основних засобів: право чи обов’язок. Порядок проведення. 

Частина 3 (11 листопада): 

  1. Продаж основних засобів і МНМА. Бухгалтерський облік. Наслідки продажу основних засобів в податку на прибуток: використання різниць. ПДВ при продажу, мінімальна база оподаткування ПДВ.
  2.  Безоплатна передача основних засобів: бухоблік, податок на прибуток, ПДВ.
  3.  Ліквідація основних засобів. Оформлення ліквідації. Часткова ліквідація. Чи можна списувати з балансу повністю замортизований об’єкт? Наслідки ліквідації об’єкта в податку на прибуток. Чи нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при ліквідації необоротних активів.
  4.  Оренда основних засобів та МНМА. Облік оперативної оренди. Бухгалтерський та податковий облік ремонту орендованих об’єктів.

Спікер вебінару: Галина Морозовська

Провідний бухгалтер-експерт, професійний досвід – понад 10 років, з них сім - у «Все про бухгалтерський облік», три – в «Інтерактивній бухгалтерії». Нині - експерт «Smile бухгалтерія».

Автор понад 700 публікацій з податку на прибуток, бухгалтерського обліку, зовнішньоекономічної діяльності у виданнях: «Все про бухгалтерський облік», «Інтерактивна бухгалтерія», «Головбух», «Аудитор України», «ФДК. Фінансовий директор компанії».

Описание цен на вебинар
Замовити зворотній дзвінок

Контакти компанії

Клуб бухгалтерів "Меркурій"

м. Дніпро, вул. Кедріна, 66, секція 3

телефон КОНТАКТ-ЦЕНТРА:

0 800 750 570 (багатоканальний)

телефон (Дніпро):

+38 (056) 785 50 07