Питання для розгляду на вебінарі:

Частина 1 (12 жовтня):

 

1.      Наказ про облікову політику: які правила потрібно прописати щодо основних засобів. Вартісний критерій для МНМА. Як обрані варіанти впливають на податок на прибуток?

2.      Класифікація основних засобів за групами. Відмінності бухгалтерської і податкової класифікації. Приклади та роз’яснення контролерів.

3.      Придбання основних засобів та МНМА. Формування первісної вартості. Особливості визначення вартості при купівлі за інвалюту. Декілька об’єктів за спільною вартістю: як розділити? Відображення ПДВ за негоспдіяльними об’єктами.

4.      Безоплатне отримання основних засобів, МНМА. Бухгалтерський облік. Податкові наслідки. Чи можна їх амортизувати в податковому обліку?

 

Частина 2 (27 жовтня):

1.      Строк корисного використання основних засобів. Правила встановлення та перегляду. Документальне оформлення. Чи потрібно окремим наказом встановлювати строк корисного використання об’єкта основних засобів?

2.       Ліквідаційна вартість: чи обов’язково її встановлювати? Що буде, якщо ліквідаційна вартість рівна 0 грн? Ризики + судова практика.

3.      Амортизація. Правила нарахування. Документальне оформлення. Коли припиняється нарахування амортизації? Виведення об’єктів з експлуатації. Зміна методу амортизації. Амортизаційна різниця у податку на прибуток: хто застосовує. Правила податкової амортизації. Чи можна в податковому обліку амортизувати МНМА? + роз’яснення податківців.

4.      Ремонт і поліпшення основних засобів та МНМА: бухгалтерський та податковий облік. Як розмежувати технічне обслуговування, ремонт (поточний, капітальний) і поліпшення основних засобів? Чим відрізняється їх облік?

  1. Переоцінка основних засобів: право чи обов’язок. Порядок проведення. 

Частина 3 (11 листопада): 

  1. Продаж основних засобів і МНМА. Бухгалтерський облік. Наслідки продажу основних засобів в податку на прибуток: використання різниць. ПДВ при продажу, мінімальна база оподаткування ПДВ.
  2.  Безоплатна передача основних засобів: бухоблік, податок на прибуток, ПДВ.
  3.  Ліквідація основних засобів. Оформлення ліквідації. Часткова ліквідація. Чи можна списувати з балансу повністю замортизований об’єкт? Наслідки ліквідації об’єкта в податку на прибуток. Чи нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при ліквідації необоротних активів.
  4.  Оренда основних засобів та МНМА. Облік оперативної оренди. Бухгалтерський та податковий облік ремонту орендованих об’єктів.

Спікер вебінару: Галина Морозовська

Провідний бухгалтер-експерт, професійний досвід – понад 10 років, з них сім - у «Все про бухгалтерський облік», три – в «Інтерактивній бухгалтерії». Нині - експерт «Smile бухгалтерія».

Автор понад 700 публікацій з податку на прибуток, бухгалтерського обліку, зовнішньоекономічної діяльності у виданнях: «Все про бухгалтерський облік», «Інтерактивна бухгалтерія», «Головбух», «Аудитор України», «ФДК. Фінансовий директор компанії».

Описание цен на вебинар
Замовити зворотній дзвінок